«Я не хотів би, щоб тут виникало багато ажіотажу навколо цієї теми. Можу почати з найпростішого – жодних пропозицій українська сторона не отримувала», – сказав Віктор Ющенко під час прес-конференції для українських ЗМІ в Кишиневі.
Водночас глава держави наголосив, що, безумовно, Україна хотіла б знайти своє місце у планетарній та європейській системі колективної безпеки. У цьому контексті він нагадав, що Україна володіє двома пунктами системи попередження про ракетний напад та контролю космічного простору в Севастополі та Мукачевому. До 12 лютого 2008 року ці об’єкти працювали на РФ, коли Президент Росії Володимир Путін підписав закон, яким анулював міжурядову угоду про систему попередження про ракетний напад та систему контролю космічного простору. «На сьогодні ці два технічні вузли утримуються, модернізуються за рахунок ресурсів Національного космічного агентства України», – сказав Президент, пояснивши, що йдеться про їхнє підпорядкування цивільній структурі.
Віктор Ющенко наголосив, що українська сторона зацікавлена в організації ефективного використання цих об’єктів. «Ми хочемо врятувати ті високі потенційні можливості, якими володіємо з технічної точки зору, щоб вони мали належне використання», – сказав Віктор Ющенко. Очевидно, зазначив він, нову сторінку в застосуванні комплексів має забезпечити реалізація проекту із запуску до 2012 року українського супутника зв’язку, а також сімейства супутників у рамках міжнародних програм.
«Тому тут, скоріш за все, треба говорити про те, що ми маємо, ніж про те, що буде», – сказав Президент. «Хотілося б, очевидно, знайти спосіб застосування цих наших високих можливостей і разом з цим працювати на системи безпекового характеру всіх європейських країн і всього світу», – констатував глава держави.