Українська освіта змінить концепцію викладання історії.
Про це в інтерв’ю «Російській газеті» заявив міністр освіти України Дмитро Табачник, передав кореспондент ГолосUA.
«Вважаю, що викладання історії має будуватися на людському факторі – людина у центрі події, й на позитиві. Ми маємо пропонувати дійсно загальнонаціональних героїв, незалежно від їх етнічного походження, якщо вони діяли на території України. А про хворобливі та важки факти треба казати правду», — заявив Табачник.
Як приклад, він навів голод 30-х років у Радянському Союзі, від якого постраждали мешканці не тільки України, а й Росії та Казахстану. «Але цим не можна грати та брехати. Коли ми кожен рік за командою екс-президента Ющенка збільшували кількість жертв, це нагадувало гидотний танок на кістках. Хіба те, що від голоду померло близько 3,5 мільйона людей, — не планетарна трагедія? Нащо ж тоді приводити цифри 10-12 мільйонів загиблих? Навіщо привчати суспільство до брехні?», — вважає міністр освіти.
На його думку, історична наука не має права приховувати навіть найсуперечливіші факти: «Треба казати й правду про те, що серед українців були колабораціоністи, які співпрацювали із фашистами в роки Великої Вітчизняної війни. Це – факт, й його не варто приховувати чи затушовувати».
Д. Кляхін