ГолосUA
12:03 07/05/2010

Українське медичне обладнання можна використовувати лише в якості експонатів для музеїв — ЗМІ

Застаріле українське медичне обладнання можна використовувати лише в якості експонатів для музеїв західних клінік.

Про це зазначила народний депутат, голова комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва.

За її словами, 60-70% медичного обладнання в Україні морально застаріло.

Наприклад, практично в кожній українській лікарні можна побачити рентген з 30-річним стажем роботи. Левова частка вітчизняної медичної апаратури зроблена в неіснуючій вже країні СРСР, і їй давно пора бути "на пенсії". Однак на ній продовжують працювати. Наприклад, у Київській міській клінічній лікарні № 4 до цього часу працюють на кардіографі 1984 року випуску, в столичній клінічній лікарні № 5 коштує флюорограф 1988 року, в Київській міській клінічній лікарні № 12 — рентген 1981 випуску, пише видання.

На оновлення медтехніки, за підрахунками МОЗ, держава щорічно повинна витрачати 10 млрд. грн.., але з держскарбниці у найкращому випадку вдається нашкребти близько 300 млн. грн.., та й ті частково викидаються на вітер.

За даними екс-міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука, в 2007 році на закупівлю медичного обладнання з держскарбниці було витрачено близько 350 млн. грн. При цьому Національній раді з питань охорони здоров’я населення при Президентові України в 2008 році вдалося з’ясувати, що 70% закупленого на ці гроші обладнання так і не було введено в експлуатацію або простоювало по сім місяців.

Аналітики наводять приклад західних країн, де якість лікування жорстко контролюють страхові компанії, які не зацікавлені у витраті зайвих коштів. Тому, якщо виникають проблеми з технікою, тамтешні лікарі негайно інформують про це виробників, а ті максимально швидко усувають неполадки.

"Плюс там є чітке розуміння того, що в медицині кожен пристрій має бути в десятки разів більш надійним, ніж звичайна побутова техніка. Адже мова йде про здоров’я і життя людей", — говорить гендиректор компанії з виробництва хірургічного обладнання “Контакт” Михайло Загоровський.

Голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Канаровська прогнозує, що “саме з цим у співвітчизників почнуться великі проблеми, якщо в найближчі роки система закупівлі і використання медтехніки не буде реформована, почнеться зростання захворюваності і смертності серед українців, адже медичне обладнання, правильна діагностика та лікування — це взаємопов’язано”.

За матеріалами: Кореспондент />  

Читайте также по теме