Сьогодні, 7 квітня, для участі у 14-й квітневій активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва “Blackseafor” із Севастополя вийшов корабель управління “Славутич” Військово-Морських Сил ЗС України і взяв курс на турецький порт Ереглі.
Про це повідомили у прес-службі Міноборони.
В ході цьогорічної квітневої активації “Blackseafor” кораблі військових флотів Чорноморських країн болгарський фрегат “Верни”, російський великий десантний корабель “Цезарь Куников”, румунський корвет “Мачеларіу”, турецький фрегат “Йилдирим” та український корабель управління “Славутич” відвідають турецький порт Ереглі, болгарський порт Варна та румунський порт Констанца.
На переходах морем кораблі з’єднання, командує яким під час нинішньої активації командир військово-морської бази Варна ВМС Болгарії контр-адмірал Румен Ніколов, проведуть навчання з протиповітряної оборони, боротьби за живучість корабля, плавання в ордерах, надання допомоги людині, що опинилася за бортом, буксировки пошкодженого судна, відбиття ударів швидкохідних малорозмірних цілей, бою з надводним кораблем противника, моніторингу цивільного судноплавства та навігаційного орієнтування тощо.
Варто додати, що до похідного штабу “Blackseafor” від України включено представника ВМС ЗС України капітан-лейтенанта Юрія Павлова, а до складу Центру оперативного контролю – капітана 3-го рангу Олександра Сухачева.
Також необхідно відзначити, що корабель управління “Славутич” бере участь в активаціях Чорноморської групи військово-морського співробітництва “Blackseafor” вже увосьме.
Довідка. Чорноморська група військово-морського співробітництва “Blackseafor” була створена з метою зміцнення дружби, добрих взаємин і довіри серед держав Чорноморського басейну, а також для підтримки миру і стабільності шляхом підвищення співробітництва і сумісності військово-морських сил.
Відповідно до укладеної у Стамбулі 2 квітня 2001 року Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва, основними завданнями “Blackseafor” є проведення операцій з пошуку та рятування, гуманітарних, протимінних операцій, операцій щодо захисту довкілля, візити доброї волі та інші завдання за згоди держав-учасниць (Болгарія, Грузія, Росія, Туреччина та Україна).
Командувач “Blackseafor” призначається на один рік. Посада переходить за принципом ротації від однієї країни до іншої в алфавітному порядку. У серпні поточного року командування з’єднанням приймає Румунія.