Українці роблять операції з трансплантації органів переважно за кордоном — головний трансплантолог

 

Через відсутність можливості трансплантації органів, українці для проведення такої операції їдуть за кордон.

 

Про це заявив головний трансплантолог України Олег Котенко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

 

За його словами, сьогодні в Україні проводити операцію з пересадки органів із людей, котрих уже немає живими, заборонено законодавством. “В Україні прийнята презумпція незгоди, тобто органи після смерті можна забирати лише тоді, коли пацієнт дав згоду на це. Якщо ж він цього не зробив, трансплантація його органів заборонена. Тому в нас ця справа стоїть на місці”, — сказав він.

 

При цьому експерт нагадав, що у деяких розвинених країнах такі операції дозволені. “Наприклад, у США є закон, що дозволяє трупну трансплантацію, там ці операції виконуються за рахунок довіри пацієнтів. Там близько 23 тисячі трансплантацій щорічно, де 60% трансплантацій з померлих, а 40% — з живих. В Україні ж з 2009 року виконано 125 трансплантацій, з них 112 нирок від живого донора та 13 печінки, лише 1 — від неживого донора”, — зазначив він. За його словами, також в Росії та Білорусі діє закон презумпції згоди, а трансплантація від неживих донорів працює повною мірою.

 

Як зауважив фахівець, в Україні ж дозволена трансплантація лише коли донором є член сім'ї, а через це українці часто виїжджають для проведення такої операції за кордон: а саме в Америку, Бельгію, Нідерланди та Туреччину.

Читайте также по теме