У день другого туру президентських виборів низка соціологічних служб проведе 7 екзит-полів, результати яких оприлюднять о 20.00 за київським часом після офіційного завершення голосування.
Консорціум "Національний екзит-пол" має намір опитати близько 17 тисяч респондентів на 300 дільницях у всіх регіонах України, у тому числі і в сільській місцевості. Фонд "Демократичні ініціативи" є координатором національного екзит-полу, який проводитимуть дві структури, — Центр ім. Разумкова і Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Похибка вибірки не перевищить 2,5%.
Результати Національного екзит-полу будуть оприлюднені після закриття виборчих дільниць о 20.01 в приміщенні інформаційного агентства "Інтермедіаконсалтінг". Також результати планує озвучити в ефірі низка українських національних телеканалів.
За замовленням телеканалів "1+1" і "TET" свій екзит-пол проводить Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка. Будуть опитані близько 20 тисяч виборців методом анонімного експрес-опитування на 400 виборчих дільницях. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,5%. Результати опитування будуть оголошені о 20.00 в програмі "ТСН. Тиждень".
Телеканал "Інтер" організовує 2 екзит-поли 7 лютого. Один з них проведе компанія "Соціс" (планується опитати 20 тис. осіб на 602 точках), інший спільно дві компанії — "ФОМ-УКРАЇНА" і "Ukraine Sociology Service". 17 січня всі три компанії робили спільний екзит-пол для "Інтера".
Телеканал ICTV ініціював екзит-пол, який каналу допоможе організувати міжнародна соціологічна компанія GFK NOP. Заплановано опитати 20 тис. виборців на 300 виборчих дільницях України.
"Савік Шустер студія" проведе екзит-пол силами соціологічної служби продакшн, яка щонеділі відбирає гостей п’ятничної програми "Шустер live". Планується опитати до 20 тис. осіб на 350 дільницях.
Крім того, екзит-пол має намір провести компанія Research & Branding Group і його результати будуть оприлюднені о 20.01 в ефірі телеканалу "Україна" в програмі "Шустер live". Буде опитано 10 тис. респондентів на 500 ділянках. Помилка вибірки не повинна перевищувати 2%.
17 січня, коли проходив перший тур, соціологи провели 6 екзит-полів, що на той момент було рекордною кількістю для України.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна