ГолосUA
15:55 21/02/2011

В МінАПК кажуть, що дефіциту борошна не буде

Передумов до зникнення борошна з прилавкiв немає, оскільки урожай зерна в Україні був достатнім.

Ситуацію коментують заступник Міністра аграрної політики та продовольства Сергій Тригубенко та фахівці галузі, передала прес-служба уряду.

«Вчора я побував у багатьох супермаркетах Києва і хочу зазначити, що борошно є», — переконує заступник Міністра аграрної політики та продовольства Сергій Тригубенко. — І ціна на нього не змінилась. Досліджуючи цю тему, я не зовсім розумію, чому і хто може піднімати ціни на борошно, якщо цим продуктом українців забезпечує держава. У нас же є Aграрний фонд. Фактично повністю забезпечені інтеграційні можливості проведення інтервенцій борошна для внутрішніх потреб».

Також чиновник навів деякі цікаві цифри. Приміром, для того, щоб Україна до кінця маркетингового року, тобто до нового врожаю, була з хлібом, беремо до уваги всі сорти хлібобулочних виробів, нам треба всього 1 млн 377 тис. тонн борошна. Для порівняння, тільки в Aграрному фонді України є 1 млн. тонн. І це не беручи до уваги зерно, яке перебуває в обігу в комерційних структурах.

«Україна — країна із надзвичайним аграрним потенціалом, у першу чергу зерновим», — додає генеральний директор ДП "Державна продовольчо-зернова корпорація України" Олександр Лавринчук. — Навіть попри те, що минулий рік був аномально спекотним, у нас достатньо зерна, щоб забезпечити внутрішні потреби. Принаймні в цьому маркетинговому році».

З думкою високопосадовця погоджуються і пекарі.

«Наша компанія на ринку хліба вже 15 років, тому досвід маємо чималий. Хочу сказати, що сьогодні, коли ринкова ціна на борошно виросла майже на 10-15 %, випуск масових сортів хліба стає низькорентабельним — на рівні 5%, — говорить фінансовий директор ТОВ "Кулінічі" Ігор Мороз. — Але рентабельність на другу частину нашої продукції близько 10-15%, що дозволяє нам стабільно існувати на цьому ринку. Тому не бачимо причин для різких цінових змін.

Щодо ажіотажу, який відбувається на ринку, тут, можливо, свою лепту внесли деякі бізнесмени. Річ у тому, що нещодавно розроблений законопроект, який дає можливість нашому сільськогосподарському виробнику у вільний спосіб реалізовувати збіжжя. Причому робити це не через посередників або компанії, які диктують йому ціни і правила гри, в тому числі й на нашому ринку, а мати вільний вихід виробників на ті ринки, де він може продати збіжжя за більш вигідними цінами. Тому цілком зрозумілі дії тих людей, які не вдоволені нововведенням, адже вони втрачають дуже багато».

Окрім того, Сергій Тригубенко зазначив, що фактично до кінця маркетингового року у нас є стабільні запаси Aграрного фонду для того, щоб ми могли фактично проводити інтервенції на ринку борошна, і не тільки соціально значущих сортів хліба. Для прикладу, Україна споживає найдешевше борошно в світі: вищий його гатунок на комерційному ринку — $356, Росія — $404, Італія — $461, Чехія — $631.

Читайте также по теме