У виставкових залах "Хлібні" Національного заповідника Софія Київська відкрилася виставка "Українські хоругви", представлена Національним музеєм у Львові імені Андрея Шептицького. На ній презентується 30 пам’яток XVII – початку ХХ ст., які вперше представляються у виставковому проекті поза межами Львова.
Як повідомили в прес-службі Національного заповідника "Софія Київська", Національний музей у Львові володіє найбільшою збіркою предметів українського сакрального мистецтва, у тому числі й українських хоругов (всього 73 пам’ятки). Передусім, збірка цінна тим, що до неї входять найдавніші хоругви останньої чверті XVI – XVII cт. Як і тогочасні європейські пам’ятки, українські хоругви різняться за змістом зображуваного, художніми особливостями і своїм призначенням : вони є військові, маґістратські, цехові, церковні, поховальні, тощо…
Найбільше у фондах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького зберігається українських церковних хоругов, намальованих "народними" майстрами для західноукраїнських храмів. Нині вони становлять основу музейної експозиції. Крім церковних хоругв на виставці в Софії Київській представлено одну цехову хоругву гончарів з міста Потелич на Львівщині 1768 року, а також дві поховальні, які не набули значного поширення на українських землях. Серед інших цікавих експонатів — раритетна хоругва спортивно-патріотичного товариства "Сокіл" зі Львова, яка датується 1911 р. До неї приєднано три стрічки з написами: одна подарована українками Києва, інша — від товариства "Січ" з Чернівців, ще одна — від українців Північної Америки. Також до рідкісних пам’яток відноситься хоругва 1848 р. української Національної гвардії з Яворова із зображенням на синьому тлі золотого лева в короні, що піднімається на скелю — герба Галичини. Вона експонувалася на виставці у Відні 1916 р.
Тепер нагода познайомитися із унікальними зразками національного мистецтва, які є важливими пам’ятками історичного та культурного значення, з’явилася й у киян. Виставка "Українські хоругви" триватиме до 25 лютого 2011 року.