Підвищення ефективності влади в Україні відбулося за рахунок консолідації зусиль парламенту, Президента і уряду. />
Таке переконання висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв у ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.
“Насправді почала працювати та модель, про яку дуже багато влада говорила у останні роки — парламентсько-президентська. Що це означає на практиці — парламент та Президент і уряд, який формується спільно — працюють у рамках єдиної системи напрацювань, реалізації рішень, те, що можна визначити, як спільний державний курс. У нас вже немає трьох політик, є одна політика”, — сказав він.
На думку експерта, наразі можна говорити не про трансформацію українського політикуму, а, скоріше, про підвищення ефективності влади.
“Мова йде про те, що виконавча вертикаль стала більш стрункою за рахунок підвищення виконавчої дисципліни і якості прийняття рішень, це по-перше. Друге — збільшився відсоток виконання рішень, як законодавчо-нормативного, так і управлінського характеру. І, по-третє, стала більш гнучкої система ротації кадрів. Звичайно, це зараз виглядає, як така певна “карусель” кадрова. Але, за великим рахунком, йде дуже серйозний підбір людей, які адекватні. Вони на своїй посаді спроможні реалізовувати ту відповідальність, яку вони беруть на себе. Можливо, є певні особливості, скажімо так, початку. Ми бачимо, що досить часто відбуваються зміни на рівні виконавчої вертикалі, у Кабінеті міністрів”, — підкреслив А. Єрмолаєв.
Разом із тим він зазначив, що у владному середовищі присутні й деякі суперечки. “Останній приклад — ситуація з проектом Податкового кодексу, який готувався урядом, викликав чимало зауважень і критики, як з боку Президента, так і з боку законодавців”, — сказав він.
Але те, що цей документ не пройшов у тому вигляді, у якому був підготовлений, за словами фахівця дозволило своєчасно розпочати доопрацювання. І маємо надію, що і цей документ, як і наступні документи, буде збалансований по якості, по положеннях. За нього будуть відповідати не лише ті, хто його готував, а й ті, хто приймав, і ті, хто виконує”, — наголосив Андрій Єрмолаєв.
І. Носальська