size="4">На міжнародному семінарі “Роль релігійних громад в управлінні об'єктами всесвітньої спадщини”, який відбувся у Києві під егідою ЮНЕСКО, було прийнято перший офіційний документ щодо питань захисту об'єктів релігійної спадщини.
size="4">Про це йшлося під час прес-конференції, присвяченій результатам роботи семінару.
size="4">Це перший масштабний захід, присвячений цій важливій темі, яка була ініційована українською стороною – на цьому наголосили всі учасники прес-конференції.
size="4">Зокрема, заступник міністра культури і туризму України Тимофій Кохан назвав цей захід “надзвичайно серйозною подією в науковому, управлінському і релігійному житті всієї світової спільноти.”
size="4">Він також сказав, що питання ролі релігійних громад в управлінні об'єктами культурної спадщини є надзвичайно актуальними в наш час. “Вони хвилюють як державні, так і релігійні установи. До того ж, крім юридичних проблем, багато країн мають ще й міжконфесійні, міжетнічні, а також проблеми, пов'язані з військовими конфліктами, які мають місце на теренах окремих держав”, — зазначив представник Міністерства культури і туризму.
size="4">За словами генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марини Громової, дана тема вже порушувалась у 2003 році в Римі, де проходив круглий стіл під егідою ЮНЕСКО за участі представників кількох країн.
“
size="4">Але тоді не було прийнято жодного офіційного документа, — зазначила директор заповідника, — Наслідком роботи київського семінару, в якому взяли участь близько 40 делегатів з 16 країн, вперше став офіційний документ – „Київська резолюція щодо питань захисту об'єктів релігійної спадщини в рамках Конвенції всесвітньої спадщини”, в якому підкреслюється роль співпраці держави та релігійних організацій у збереженні архітектурних пам'яток,” — зазначила М.Громова.
Вона наголосила, що у Києві було досягнуто основної мети — створення платформи дискусій і діалогу із залученням відомих міжнародних експертів, національних директивних органів, місцевих керівників і представників різних релігійних громад різних конфесій з усього світу. „Саме в Києві ми дійшли спільного рішення щодо поліпшення довгострокового управління об'єктами всесвітньої спадщини”, — підкреслила керівник Національного заповідника.
size="4">Важливе значення підписання цього документу підкреслив і представник церкви — архімандрит Варсонофій, який є казначеєм Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. “Ми одержали офіційний документ ЮНЕСКО, в якому підкреслюється важлива роль релігійних організацій у збереженні архітектурних пам'яток”, — наголосив він, підкресливши, що без церкви і релігійної громади зберегти церковні, монастирські споруди дуже складно, а часом і неможливо.
Читайте также по теме