ГолосUA
09:12 24/07/2010

В Україні утворився дефіцит місць у дитсадках

Через брак місць за бортом дитсадків опинилися майже 100 тисяч українських дошкільнят.

Винуватці колапсу — нинішній демографічний бум і недалекоглядність чиновників.

За даними Головного управління освіти, в Києві перевантажений кожен другий дитсадок. У великих українських містах у середньому на 100 місць претендують 130 малюків. Ще вищий конкурс у традиційно багатодітній Західній Україні. Так у Волинській та Львівській областях садки заповнено на 136%.

Експерти вважають, що такий дефіцит місць — відгомін недалекоглядності влади в 1990-их, коли під час спаду народжуваності багато спорожнілих дитсадків було перепрофільовано або здано в оренду.

Сьогодні, коли народжуваність істотно підвищилася, дошкільна система виявилася біля розбитого корита: багато дитсадків перебудовано і втрачено безповоротно. Для того, щоб збільшити кількість місць у дитсадках, під спальні переобладнують столові й ігрові зали.

В 2011 році влаштування дитини в садок може перетворитися на справжню війну за місце під сонцем. Закон, прийнятий нещодавно Верховною Радою, одночасно з 11-річною шкільною освітою вводить обов’язкове відвідування дошкільних закладів з п’ятирічного віку. Сьогодні їх відвідує лише 56% малюків дитсадівського віку, а для 100 тисяч маленьких співвітчизників місць немає.

Парадокс ситуації в тому, що дитсадків в Україні вистачає на всіх, але майже кожен десятий з них сьогодні використовується не за призначенням, кажуть у Міністерстві освіти і науки. Більшість наприкінці 1990-х було продано під офіси або магазини. Частину будівель приватизовано або здано в оренду, і нині їх господарями стали приватні компанії.

Усього в Україні таких колишніх дитсадків налічується близько 600. При цьому нові дошкільні заклади будуються повільно. Приміром, у столиці за останні п’ять років було побудовано всього п’ять. Вони можуть вмістити лише 1000 малюків, тоді як в 2008-2010 роки кількість дошкільнят у столиці зросла майже на 5000.

Міністр освіти Дмитро Табачник пообіцяв, що у зв’язку із введенням обов’язкової дошкільної освіти батьків не будуть примушувати віддавати дітей в садки, і вони зможуть отримати дошкільну освіту вдома за допомогою вчителів. Як це повинно відбуватися на практиці, Табачник не уточнив, лише констатувавши, що на 1 лютого в Україні налічувалося понад 422 тисяч дітей п’ятирічного віку і на сьогоднішній день держава може забезпечити дошкільною освітою 93,5% з них.

За матеріалами: Кореспондент />  

Читайте также по теме