В ході візиту до Великої Британії Міністр промислової політики України Дмитро Колєсніков провів ряд зустрічей з представниками урядових кіл Великобританії, відповідальними за розвиток співпраці з іноземними країнами в сфері торгівлі, інвестицій, безпеки та оборони.
Про це повідомили у прес-службі Мінпромполітики.
Однією з найбільш значимих лондонських зустрічей стали переговори Дмитра Колєснікова з Джеффом Гледдінгом – Регіональним директором з питань Європи та Америки Британського відомства з інвестицій та торгівлі (UK Trade&Investment — UKTI)
В ході цієї зустрічі Дмитро Колєсніков представив Джеффу Гледдінгу перелік виробничих можливостей та продукції вітчизняного оборонно-промислового комплексу та інвестиційні пропозиції українських підприємств, які будуть уважно розглянуті в UKTI. А у найближчому майбутньому, після презентації Україною секторів зацікавленості Великобританії, англійською стороною будуть розроблені проекти і програми їх розвитку.
Британська Сторона наголосила на тому, що у співпраці з Україною всі питання, пов’язані з усуненням діючих обмежень та ліцензуванням, вони готові взяти на себе.
Довідка: UKTI — організація з питань оборони та безпеки, яку було створено з метою координації діяльності двох основних відомств, що займаються питанням зовнішніх відносин – Департаменту з питань бізнесу та регуляторних реформ і МЗС Великобританії.
UKTI підзвітна як Держсекретареві з питань торгівлі і промисловості, так і Держсекретареві закордонних справ Великобританії.
За кордоном UKTI веде роботу через комерційні відділи британських посольств і надає фірмам і компаніям такі послуги, як: надання консультацій з торгової тематики, розробка програм виходу на зовнішній ринок для нових експортері та подальша підтримка їх дій на зарубіжних ринках, сприяння приватному бізнесі у встановленні контактів з урядовими організаціями іноземних держав, а також пошук партнерів з реалізації конкретних проектів. Доля продукції британського ОПК в загальному обсязі експорту Великобританії складає 1,5%, а у світовому обігу озброєння та військової техніки – 33%, що вивело Великобританію у 2008р. на перше місце в світі серед країн-експортерів товарів військового призначення. Водночас, новий уряд Великобританії рішуче налаштований стосовно виведення своєї країни на передові позиції з експорту ОіВТ, та готовий до пошуку нових партнерів для підвищення конкурентоспроможності з цією метою.