Відповідальність за ненадання медичної допомоги хворому, що призвело до летального випадку, несе диспетчер швидкої.
Про це заявив експерт з медичного права Максим Баришников під час прямого ефіру програми “РозворотUA” на радіо “Ера”.
“Юридично відповідальність за факт ненадання медичної допомоги, якщо він тим паче, призвів до летального випадку або тяжких ускладнень, несе медичний працівник. Але, будь-яка відповідальність за кримінальним кодексом має виступати лише тоді, коли є склад злочину”,-запевнив експерт.
М.Баришников пояснив, для того, щоб виникла кримінальна відповідальність необхідно в діях бездіяльності тих чи інших медичних співробітників виявити склад злочину.
“Він або є або його немає. Його встановлюють правоохоронні органи під час проведення досудового, а потім і судового слідства”, — пояснив він.
“Але якщо людина померла від того, що виклик не було прийнято, і єдиною підставою неприйняття цього виклику буде пояснення диспетчера, що начебто він зрозумів, що людина перебувала в якомусь дивному стані (і відмовила у виклику швидкої — ред.), то це буде серйозною підставою притягнути таку людину (диспетчера — ред.) до кримінальної відповідальності”, — запевнив він.
У свою чергу президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк зауважив, що нові правила допоможуть українцям розібратись у ситуації з викликом швидкої медичної допомоги.
Нагадаємо, 17 червня київська міська адміністрація ухвалила нові правила “Загальної державної системи надання екстреної медичної допомоги”. />