ГолосUA
11:46 09/01/2010

Влада Києва планує затвердити нову символіку столиці

Влада Києва оприлюднила новий прапор і герб столиці, які пропонуються до затвердження міськрадою, а також новий розширений перелік символіки міста, за використання якої стягуватимуться збір.

Відповідний проект рішення Київської міської ради "Про затвердження Герба і Прапора міста Києва, ухвалення Положення про символіку м. Києва і Переліку назв і зображень об’єктів, що відносяться до символіки м. Києва" розміщений на офіційному веб-сервері-порталі міської влади для отримання коментарів, зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб.

Кінцевий термін прийому відгуків і пропозицій — 18 січня поточного року.

Головний розробник проекту — Головне управління охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації.

Цим документом також пропонується затвердити новий перелік назв і зображень об’єктів Києва, що відносяться до символіки столиці, за використання яких фізичні і юридичні особи платитимуть міський збір. Передбачається зберегти ставку збору, а саме, з юридичних осіб — 0,1% вартості виробленої продукції (виконаних робіт, наданих послуг) з використання символіки Києва (за вирахуванням податку на додану вартість); для фізичних осіб — п’ять неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

В цей перелік включено 140 назв вулиць або місцевостей, а також зображення: геральдика територіальної общини (герб і прапор міста Києва); 5 вулиць, 6 площ, 10 альтанок і фонтанів; 16 об’єктів архітектурних ансамблів і комплексів; 30 монументів, пам’ятників, пам’ятних знаків; низку зображень окремих споруджень Києва; 6 станцій метрополітену і 10 мостів столиці. В цілому, в переліку більше 300 пунктів назв і зображень.

Як наголошується в проекті, рішення підготовлене з метою повернення тисячолітніх історичних традицій геральдичних символів місцевої самоврядності столиці України — міста-героя Києва. Затвердженням опису і зображення герба Києва, опису і зображення прапора міста, прийняттям Положення про символіку столиці і Переліку назв і зображень об’єктів, що відносяться до символіки м. Києва, передбачається досягти головної мети — якнайповнішого і правильного висвітлення змісту, опису і порядку використання місцевої символіки, а процедури сплати місцевого збору будуть чітко прописані в єдиному документі. Згідно із запропонованою схемою, в процесі стягування місцевого збору будуть задіяні дві державні структури, а саме — Головне управління культурної спадщини виконавського органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які в межах своїх повноважень надають дозвіл на використання символіки, і державні податкові органи, які стягують місцевий збір.

Серед очікуваних результатів прийняття цього нормативного акту — унеможливлення зловживань і неприйнятних зволікань з боку посадових осіб державних органів у видачі дозвільного документа і сплати місцевого збору, що дозволить збільшити обсяг надходжень до бюджету міста Києва, а також зменшення соціальної напруги між органами влади і суб’єктами господарювання.

 

Читайте также по теме