Якщо Україна не підвищить поріг пенсійного віку, пенсійна система опиниться на межі краху.
Про це заявили у Світовому банку та МВФ.
Вітчизняні аналітики дотримуються такої ж думки. Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Елла Лібанова запевняє, пенсійний поріг в Україні є одним із найнижчих у Європі. Жінки виходять на пенсію у 55 років, чоловіки — у 60. Нині такий рубіж для виходу на пенсію підтримують лише в Росії та Білорусі. В більшості європейських країн збільшення пенсійного віку почали практикувати ще у 90-х роках.
За даними економістів, через старіння нації в Україні зростає кількість пенсіонерів, натомість – меншає працездатних громадян. За даними уряду, в березні дефіцит Пенсійного фонду вже сягнув 34 мільярдів гривень. Фахівці запевняють, що якщо не вдатися до підвищення пенсійного порогу, з кожним роком надходження до фонду невпинно зменшуватимуться, зате зростатиме потреба в державних дотаціях.
На думку Е. Лібанової, збільшувати пенсійний вік потрібно поступово, а саме – кожного року на 6 місяців, і лише – в комплексі з іншими заходами. «Ідеально було б спочатку підвищити поріг жінкам до 60 років, а потім, якщо покращаться демографічні показники щодо чоловіків, потроху підняти до 62 років для обох статей», – сказала вона.
На її думку, збільшення пенсійного віку – це, перш за все, національний інтерес. «Це єдина можливість урівноважити чисельність платників податків і тих, хто отримує пенсію», – зазначила вона.
За матеріалами: радіо «Свобода»