Для Чорнобильської зони та територій у безпосередній близькості до зони відчуження Європейський Союз розробив програму економічного розвитку.
Про це повідомив один із групи експертів, які працювали над проектом, Дмитро Ємельяненко.
За його словами, з усіх можливих галузей господарства, які можна розвивати в регіоні, зупинились на трьох – вирощуванні рапсу-ріпаку, виробництві цегли та спалюванні сухого лісу.
"Проект був розрахований не на саму зону відчуження, а на Іванківський район, в безпосередній близькості до неї. Робота по напрямкам робилася більше року. Спочатку був повний список того, що може робитися – більше 50-и напрямків. Потім було 27 відібрано, з них керівний комітет обрав десять. Вже після цього обрали тільки три напрямки. Тільки один з них стосується саме зони відчуження", — сказав він.
Рішення було колегіальним та базувалося на попередніх оцінках експертів. "Ми зупинилися тільки на тих напрямках, які можна продовжувати розвивати в регіоні. Адже існують законодавчі та екологічні перешкоди, санітарні рішення. Відповідно щодо обраних сфер діяльності ми вели переговори з банками, компаніями – партнерами, міжнародними фінансовими компаніями", — зазначив експерт.
"Ми починали з широкого спектру того, що може робитись в с/г. Це традиційні культури, виробництво молока, тваринництво, тепличне господарство. Можливо, вони будуть використовуватись, але не зараз», — запевнив він.
"Є організації, які будуть фінансувати ці напрямки. Щоб було фактичне фінансування, потрібен партнер. По ріпаку є конкретна вітчизняна організація, є також банк, який зголосився співпрацювати", — сказав Д. Ємельяненко.
За матеріалами: Газета по-українськи />