Представники єврейської релігійної общини Києва та фінансово-комерційна група «ІSTIL» сперечаються за кінотеатр «Кінопанорама» у столиці.
Про це заявив гендиректор «ІSTIL» Михайло Морозов, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, група є одним із власників українських активів, зокрема, центрів «Мандарин-Плаза», «Парус» та будівлі кінотеатру, де планує побудувати ще один торговельно-офісний центр. «Ми маємо законне право і будемо захищати його до кінця», — зауважив Морозов.
Представники компанії стверджують, що будівля, в якій до революції знаходилася синагога, придбана на законній підставі в міської влади.
У той же час представники єврейської общини наполягають, що продаж відбувся всупереч законодавства та послідовно трьох указів українських президентів — Кравчука, Кучми та Ющенка. Правоту общини підтвердив й Господарський суд Києва, який наклав арешт на будівлю задля унеможливлення його знесення.
У свою чергу представники «ІSTIL» наголосили, що готові завдатися до будь-яких заходів задля досягнення своєї мети — будівництва на місці будівлі офісно-торговельного центру.
Довідка. Будинок, збудований на вулиці Шота Руставелі на місці нинішнього кінотеатру у 1899 році, належав приватній садибі відомого київського цукрозаводчика Льва Бродського. Тут знаходилися так звана Купецька синагога. Приміщення було безкоштовно представлено до публічного використання єврейській общині. В 1930-х роках будівля вже використовувався як спортзал. Пізніше, частково розвалений у період Великої Вітчизняної війни, будинок було відновлено, і в ньому розмістився клуб поліграфістів.
О. Оснач