Євросоюз розробив соціально-економічну стратегію розвитку Чорнобильського регіону та зони відчуження.
Про це повідомив експерт проекту ЄС Джованні Мастрандре.
У документі – акцент на бізнесовому потенціалі забруднених територій. Нині в ЄС шукають інвесторів для Чорнобиля.
Уперше міжнародна експертна комісія з Євросоюзу надала оцінку соціально-економічного потенціалу Чорнобильського регіону, адже дотепер ці території розглядалися лише з точки зору безпеки. «Було багато ідей відновити Чорнобильську зону, однак досі не було структурованого підходу, як саме це можна зробити», — сказав він.
За півтора року з-поміж 27 запропонованих бізнес-проектів, серед яких, приміром, було встановлення вітряків та сонячних батарей, вирощування продуктів харчування та інші, експерти відібрали три пріоритетні бізнес-ідеї. А саме: виробництво цегли, вирощування рапсу та переробка сухої деревини. Останній проект здійснюватиметься в зоні відчуження, інші два – в Іванківському районі Київської області, що неподалік Чорнобильської зони.
Міжнародні фахівці розрахували всі ризики й рентабельність проектів, тепер місцевій райдержадміністрації залишилося лише знайти інвесторів. Утім, схоже, що це буде найскладнішим, констатує заступник голови райдержадміністрації Іванківського району В’ячеслав Сівачук. За його словами, аби у їхньому регіоні почати бізнес на окремих землях другого рівня забруднення, потрібен спеціальний дозвіл Кабміну та численних контролюючих органів, що відлякує потенційних інвесторів. А Верховній Раді немає коли змінити цю норму в законі.
За матеріалами: Німецька хвиля />