У ніч з 13 на 14 жовтня Україна відмовиться від «вісімки». Такі зміни назріли уже давно, утім їх весь час відкладали. Перехід на європейську систему нумерації – це частина євроінтеграції України. Про це сьогодні, 8 вересня, під час прес-конференції розповів директор Західного територіального управління МТС-Україна Кирило Дмитрієв.
За його словами, ще у 1999 році була прийнята програма переходу на нову систему нумерації, але тоді не було взаємопорозуміння між телефонними операторами і зміни так і не настали. Зараз же, в рамках підготовки до «Євро-2012», Україна відтягувати цей процес вже не може.
Перший етап переходу на нову систему, якою користуються майже у всій Європі, Україна вже пройшла, коли додала «одиничку» до коротких номерів. На другому етапі доводиться повністю міняти систему мобільних, міжміських та міжнародних дзвінків, вилучивши «вісімку». «З 14 жовтня, ми дзвонимо на мобільні телефони, уже не набираючи на початку номера цифру «вісім». Це стосується всіх мобільних операторів і стаціонарного зв’язку. Вихід на міжнародний зв’язок починатиметься з двох нулів, далі код країни і міста», – розповів Кирило Дмитрієв. Окрім того, всі міські коди в країні залишаються старими, окрім Київської області. Київ залишиться – 44, Київська область отримує код 45.
Приблизно до лютого триватиме перехідний етап і діятиме дві системи набору номерів. Тому, ще можна буде додзвонитись, набираючи «вісімку». А ось після лютого вже ні. Однак, Кирило Дмитрієв порадив всім абонентам, вже з жовтня перекодовувати номери телефонів в своєму мобільному телефоні, аби не відкладати це на останній день. Якщо ж в мобільному номер абонента записаний як +38, тоді він діятиме і його можна не змінювати. Так само, якщо до абонента дзвонитимуть з-за закордону, то в будь-якому разі зможуть додзвонитися і для дзвінків з-за кордону система не міняється.
Кирило Дмитрієв зазначив, що для мобільних операторів перехід на нову систему вилився у великі фінансові затрати, адже всі інвестиції вони проводили за власний рахунок, без підтримки держави. Компанія МТС витратила кілька десятків мільйонів гривень на додаткове обладнання, автовідповідачі, які сповіщатимуть абонентів про зміни. Дбаючи про своїх клієнтів, маючи на меті поінформувати їх, МТС проводить СМС-розсилку про перехід на нову систему нумерації. Для контрактних абонентів ця інформація вказується також в рахунках. «Ми сподіваємося, що великих негативних наслідків при переході на нову систему не виникне», – зазначив представник МТС. Він заспокоїв, що на якості зв’язку і тарифікації дзвінків ці нововведення не позначаться.
За матеріалами “ЗІК”.