Щороку майже 900 тисяч людей в світі добровільно зводять рахунки з життям, а кількість спроб накласти на себе руки в 20 разів перевершує кількість самогубств. Такі дані обнародувала Всесвітня організація охорони здоров’я.
За інформацією експертів ВООЗ, за останніх 50 років число випадків самогубств зросло на 60% . Нині самогубство – це не лише трагедія окремої людини або окремої сім’ї, але і серйозна проблема суспільної охорони здоров’я, особливо в Європі.
У країнах Європейського регіону ВООЗ у віковій групі від 15 до 35 років самогубства посідають друге місце серед причин смерті після дорожньо-транспортних випадків. Основними причинами самогубств у ВООЗ називають: бідність, безробіття, страх перед покаранням, психічні захворювання, пристрасті, пересиченість життям і важкі захворювання.
Міжнародні експерти закликали держави розробити програми по запобіганню самогубствам. Вони вважають, що необхідно в першу чергу обмежити доступ до засобів самогубств, таким як пестициди, лікарські препарати, зброя. Більшість людей, що намагаються накласти на себе руки, не мають твердого наміру померти. Багато самогубців відкрито попереджають про свої наміри близьких чи лікарів швидкої. Тому ВООЗ закликає серйозно ставитися до всіх погроз такого характеру.
За матеріалами: «Фокус»