Прем’єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з Єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером. />
Про це повідомили у Департаменті інформації та масових комунікацій секретаріату Кабміну.
Глава Уряду наголосив, що Україна виконала умови для вступу до Європейського енергетичного співтовариства: «Я хочу передати вам нашу заявку про вступ до Європейського енергетичного співтовариства. Ми просимо Європейську Комісію розглянути відповідність нашого Закону «Про ринок газу» і прийняти відповідне рішення», — зазначив Микола Азаров.
Гюнтер Оттінгер пообіцяв, що протягом наступного тижня Єврокомісія проаналізує Закон України «Про засади функціонування ринку природного газу» на відповідність нормам ЄС. Він зазначив що прийняття закону — це великий крок вперед до вирішення питань, які залишаються невирішеними в енергетичні й сфері. «Зараз ще залишаються певні питання, які необхідно перевірити і зняти. Необхідно провести деякі реформи, але це у наших спільних інтересах. Я думаю, що членство України у Європейській енергетичній спільноті може стати реальністю впродовж наступних півроку — року», — сказав Єврокомісар з питань енергетики.
Микола Азаров підтримав пропозицію Гюнтера Оттінгера про організацію тристоронньої зустрічі на найвищому рівні між Україною, ЄС та Росією для розгляду питань, які безумовно являють спільні інтереси: енергетична безпека, довготермінові угоди з постачання і транспортування газу, скорочення енерговитрат. Глава Уряду заявив, що пропозиція може бути найближчим часом обговорена з Прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним.
Прем’єр-міністр зазначив, що Україна зацікавлена в модернізації власної ГТС і готова вкладати значні кошти в цей проект. «Але ми повинні мати гарантії, що Європейський Союз буде купувати в Росії певні обсяги газу, який транспортуватиметься нашою територією, а Росія буде продавати відповідний обсяг газу. За умови, що є продавець і покупець — є сенс вкладати кошти в модернізацію ГТС», — наголосив він.
В свою чергу, Єврокомісар з питань енергетики підкреслив, що най рентабельніший і надійний шлях транспортування російського газу до Європи –саме через Україну. «Це найкращий шлях тому, що це пряме сполучення і це сполучення забезпечує найбільшу технічну надійність і безпеку. Тому зараз ми ведемо діалог, яким чином можна найкраще інвестувати у транспортну систему України, у відповідну інфраструктуру, і яким чином ці інвестиції можуть стати найкращим бізнес-планом на майбутнє, більш успішним, ніж «Південний потік», — сказав він.