ГолосUA
08:19 21/03/2009

Закон про тимчасові слідчі комісії ВР набув чинності

Закон № №890-VI "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" опублікований сьогодні в офіційному парламентському виданні "Голос України". Таким чином, цей закон набув чинності.

Нагадаємо, 15 січня ц.р. Верховна Рада прийняла в цілому закон №890-VI "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України". Законом, зокрема, регулюється правовий статус і порядок діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій і спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури усунення Президента України з посади за допомогою імпічменту. Згідно із законом спеціальна слідча комісія за наявності відповідних підстав готує виcновок про звинувачення Президента з урахуванням вимог до обвинувачивального висновку, передбачених Карно-процесуальним кодексом. Цей висновок підписується спеціальним прокурором, спеціальними слідчими, головою і секретарем комісії. Потім питання про висновки і пропозиції вноситься до порядку денного Верховної Ради без голосування і розглядається невідкладно. В разі ухвалення парламентом рішення про звинувачення Президента комісія готує пропозиції щодо проекту ухвали Верховної Ради про звернення до Конституційного суду для отримання висновку щодо змісту конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент. Також комісією готуються пропозиції до Верховного суду для того, щоб ВС визначив наявність ознак державної зради або іншого злочину в діях Президента.

Після отримання висновків Конституційного і Верховного судів, комісія готує доповідь для розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради, а члени комісії вносять проект парламентської ухвали про усунення Президента з посади за допомогою імпічменту. В разі відсутності в діях Президента ознак державної зради або іншого злочину членами комісії вноситься проект ухвали Верховної Ради про припинення процедури імпічменту. 24 січня 2009 р. законодавчий акт був підписаний головою Верховної Ради Володимиром Литвином і переданий на підпис Президентові Віктору Ющенку. У лютому В.Ющенко повернув зі своїми пропозиціями цей закон для повторного розгляду ВР.

3 березня ц.р. парламент подолав президентське вето на закон про ТСК. За відповідне рішення тоді проголосував 391 депутат (ПР — 174, БЮТ — 151, НУ-НС — 20, КПУ — 27, Блок Литвина — 19) з 439 зареєстрованих в залі. У відповідності до українського законодавства, в разі не підписання главою держави закону, відносно якого було подолано вето, він публікується за підписом спікера.

 

Читайте также по теме