ГолосUA
16:01 06/05/2009

Опитування: стратити не можна помилувати – де поставити кому?

Депутати Верховної Ради від Комуністичної партії України Ігор Калетник, Ігор Алексеєв і Петро Симоненко пропонують відновити в Україні смертну кару. Про це йдеться в законопроекті №4432, зареєстрованому в парламенті 30 квітня. Законопроектом запропоновано доповнити Кримінальний кодекс статтею 641 "Страта" і віднести смертну кару до переліку видів покарання, які можуть бути застосовані судом до осіб, визнаних винними в здійсненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема за навмисне вбивство, бандитизм, скоєння терактів та отримання хабара. У зв’язку із цим, ми вирішили поцікавитися у пересічних киян, як вони ставляться до цієї ініціативи.

Тамара Сергіївна, 49 роки, касир

Я за смертну кару. Є такі вчинки, які не можна пробачати, котрі заслуговують на те, щоб людина не жила на цьому світі. Людина, яка вбиває цілі сім’ї, як Онопрієнко. Чому він має жити? Скількох він людей, скількох дітей позбавив життя?

Людмила Денисівна, 70 років, пенсіонерка

Я проти смертної кари, я вважаю, що Бог нам дає життя і забирати його має лише він. Так, карати його (злочинця – ред.) треба: виключити людину з суспільства, забрати в нього все, окрім життя. За життя нехай відповідає Бог.

Ігор, 20 років, студент

Я нормально ставлюсь до смертної кари. Яка різниця? Зараз дають довічне ув’язнення, так сидіти все життя за гратами, а так відразу не мучитись.

Павло, 29 років, викладач

Я негативно ставлюсь до смертної кари. Вона не повинна бути введена, лише Бог дає життя і він його забирає. Люди тут ні до чого.

Валерій Харчишин,35 років, співак

Звісно, я проти смертної кари. Якщо ми хочемо бути європейською країною, європейською державою — то треба не вигадувати якісь велосипеди і не повертатись у минуле. А рухатись за напрямком, котрий декларує весь світ та український народ Я думаю, що висловлюю зараз точку зору більшості людей.

Костянтин, 31 рік, натурщик

Я проти смертної кари. Якщо людина вчиняє злочин, то вона це робить тільки через те, що є членом неідеального суспільства. Вчиняти злочин людину змушують умови суспільного середовища. І якщо людина вчинила злочин, то це не вона вчинила, а суспільство. Тому страчувати людину нераціонально і неправомірно — це провина суспільства. А вводячи смертну кару, комуністи йдуть проти марксиської ідеології — вона проти смертної кари, тому це — популістський крок.

Валентин, 23 роки, робітник сфери безпеки інформації

Мені всеодно, я ніколи не замислювався над тим, чи має вона бути, чи ні. В принципі, мабуть краще, щоб вона була. Є такі люди, які на неї заслуговують, їх навіть багато.

Артем, 19 років, студент

Я проти смертної кари, навіщо вона? Нехай краще людину посадать на довічне ув’язнення, ніж стратять. Краще ізолювати людину, ніж стратити. Я такої думки.

Валерій 51 рік, інженер-електрик

Ну, я вважаю, що якщо на заході проти, то треба й нам бути проти, достатньо й довічного ув’язнення. Хоча бувають й такі випадки, коли не заважало би й розстріляти, подивишся програму “Свідок” — такого надивишся, такі випадки бувають… Краще цю програму не дивитись.

Любов Романівна 60 років, пенсіонерка

З однієї сторони добре, а з іншої й погано. Трапляються випадки, коли людина дійсно може бути страчена. Проте шкода людину, яка можливо й гарне щось зробила б для нашого суспільства, а її страчують. Взагалі наш народ вже пережив комуністичні смертні кари, ми знаємо, як воно при режимі із карою було. Тому я, мабуть, більш схильна до негативної оцінки смертної кари.

К.Коваленко

 

Читайте также по теме