Тільки-но почало сходити сонце перед площею навколо Верховної Ради, як засмаглі фермерські обличчя вже чекали на депутатів. Побачити українських аграріїв у центрі столиці рідкість — народ вони тихий, проте спільне мета змусила їх перейти до активних дій. З початку року прокуратурою було порушено понад 1500 справ, метою яких, за словами селян, є конфіскацію “кровних” актів на землю.
До 9-ї години ранку ще пусту від депутатських машин площу заповнили фермери з понад 10-ти областей України. Вони вимагали заслухати звіт Генерального прокурора України Олександра Медведька, який мав би розібратись зі стихійною узурпацією фермерських угідь. Серед інших вимог – виділення з бюджету обіцяних їм 500 млн. грн. і внесення змін до законів щодо діяльності сільськогосподарських кооперативів.
Аграрії наполягають, що сьогодні права землевласників захистити неможливо — фермерів безпідставно викликають на допити та вилучають документи на господарства. Фермери наголошують, що гарні угіддя приходять “вибивати” навіть самі працівники МВС.
Щоб показати народним обранцям справжнє життя села, фермери влаштували інсценізовану виставу, яку вони не рідко спостерігають вдома на власні очі. />
Почалась вистава із дзвінка олігарха, який побачив ласий шматок землі.
Прокуратура стоїть на боці закону, проте, за словами фермерів, діє цей закон лише на користь бізнес-структур, а не простого селянина.
Члена ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак, із пачкою рішень суду почав зачитувати у рупор, як “законно” фермерів позбавляють майна.
Голос з рупору: “Фермер Лящук Микола Федорович в двох судових інстанціях довів неправомірність звинувачень прокуратури щодо внесення родичів до членів свого фермерського господарства, однак прокуратура не припинила переслідування” — жертву ведуть на страту.
А за що йому національну символіку любити?
Селяни приблизно так уявляють рішення про конфіскацію актів на землю.
Символічний гаманець олігарха.
Депутат Іван Заєць виявися чи не єдиним хто не пройшов повз селян. Він взяв рупор у фермера і почав їх жаліти.
Схожих банерів було багато. Селяни сподівались, що хоча б один впаде в око народним депутатам.
Фермери переконані, що депутати не хочуть приймати законопроект про кооперативи, тому що увійшовши до кооперативу, фермер може власноруч підписувати домовленості щодо продажу зерна, а тоді почнуть ламатись корупційні схеми, за якими зерно закуповувалось з інших країн, або пролежувалось у амбарах. Якщо їхні вимоги не виконають, аграрії пообіцяли зібрати Всеукраїнське віче — ця акція була попереджувальна.
(К. Коваленко)