Бюджетний кодекс, який був прийнятий сьогодні, 17 червня, в першому читанні, суттєво обмежує прямі міжбюджетні відносини між державним бюджетом та місцевими бюджетами районних рівнів.
Про це заявив Прем’єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв під час засідання опозиційного уряду, передав кореспондент ГолосUA.
“Бюджетний кодекс Миколи Азарова розраховано на 700 місцевих бюджетів, тоді як кодекс попереднього уряду Юлії Тимошенко вперше передбачав встановлення прямих міжбюджетних відносин з 12 000 місцевих бюджетів. Також кодекс уряду не врегульовує питання міжбюджетних відносин між районним бюджетом та бюджетом місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до 401 мешканця”, — сказав він.
Водночас екс-глава Держказначейства Тетяна Слюз наголосила, що проект Бюджетного кодексу містить норми, які призведуть до затримки виплат заробітних плат у сільських, селищних та районних населених пунктах.
За її словами, в проекті бюджетного кодексу міститься “бомба сповільненої дії”.
“Будь-які позички, які надаються органами державного казначейства, повинні погоджуватися в обов’язковому порядку з Міністерством фінансів України. За останні роки в країні з’явилася практика, коли місцеві органи влади при тимчасових касових розривах звертаються до органів державного казначейства щодо отримання позичок. Позички надаються не лише Держказначейством, але і територіальними підрозділами, і якщо всі позички будуть погоджуватися з Міністерством фінансів, то сільські та районні ради не будуть своєчасно отримувати ці кошти, а це в свою чергу призведе до того, що своєчасно не буде виплачена заробітна плата, комунальні платежі тощо”, — сказала вона.
О. Каретнікова