ГолосUA
06:42 16/06/2010

Авіаперевезення в Україні найдорожчі і неефективні — експерт

Україна досягла певного прогресу у сфері забезпечення безпеки польотів, однак існує ряд проблем, що вимагають уваги.

Про це йдеться у повідомленні IATA (Міжнародної асоціації повітряного транспорту) із посиланням на генерального директора і президента IATA Джованні Бісіньяні.

«Показники безпеки покращилися, але ще багато чого потрібно зробити. Ми повинні прискорити роботу з приведення стандартів безпеки у відповідність до стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ICАО). Зокрема, підвищенню рівня безпеки сприяло проходження авіакомпаніями аудиту експлуатаційної безпеки IATA (IOSA). Авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України» і «АероСвіт» сертифіковані за стандартами IOSA. Ми маємо намір і надалі розширювати сферу застосування програм аудиту IATA в Україні, щоб у майбутньому отримання сертифіката IOSA стало для національних компаній обов’язковою вимогою», — підкреслив експерт.

Також він зазначив, що аеропортові збори і тарифи на аеронавігаційне обслуговування в Україні залишаються необґрунтовано високими. «Авіаційна інфраструктура в Україні є однією з найдорожчих у Європі, залишаючись при цьому однією з найменш ефективних. Це підриває конкурентоспроможність України. Потрібні негайні реформи. Настав час почати новий етап консультацій і відкритий діалог відповідно до принципів ICАО. Галузь авіаперевезень, включаючи управління повітряним рухом, неприпустимо розглядати як «дійну корову», — підкреслив гендиректор IATA.

Він зауважив, що підписання з Міністерством транспорту і зв’язку України і Державною авіаційною адміністрацією України Меморандуму про наміри відкриває шлях до ще ширшої співпраці між Україною та IATA.

«Ми сподіваємося, що уряд негайно приступить до вирішення питань, пов’язаних із підвищенням безпеки польотів і зниженням інфраструктурних витрат авіакомпаній. У свою чергу, міжнародні стандарти IATA і накопичений нами досвід у вирішенні подібних проблем допоможуть подальшому розвитку української авіації та підвищенню рівня її конкурентоспроможності», — сказав Д. Бісіньяні.

IATA — міжнародна неурядова організація, заснована 1945 року під час Конференції в Гавані (Куба). Діяльність IATA спрямована на розвиток співпраці між авіакомпаніями для надання безпечних, надійних і економічних послуг із повітряних перевезень споживачам з усього світу. На сьогодні членами IATA є близько 230 авіакомпаній із понад 140 країн світу, які здійснюють 93% усіх міжнародних авіарейсів. Серед них — українські авіаперевізники «АероСвіт» і «МАУ».

За матеріалами: УНІАН

 

Читайте также по теме