Депутати від блоку Юлії тимошенко представили свій проект Митного кодексу України, — повідомляє власний кореспондент Голос. UA.
За словами заступника голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, члена фракції БЮТ Костянтина Бондарєва, цей документ має полегшити торгівлю та транзит, збільшити товарообіг і пасажиропотік через митний кордон України.
Головними пунктами проекту Митного кодексу, який пропонує депутат від БЮТ, зокрема, є:
- запровадження обмеженого терміну перебування товарів і транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем;
- управління ризиками при проведенні митного контролю;
- введення нової системи “Компроміс у порушенні митних правил”;
- подача документів в електронному вигляді;
- подача митної декларації в будь-якому уповноваженому митному органі;
- введення поняття “анулювання митної декларації”;
- введення концепції “сухий порт” (планується внести на другому читанні).
На думку Костянтина Бондарєва, потреба в новому Митному кодексі обумовлена, зокрема, необхіднстю привести законодавство України у відповідність до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція), Стамбульської конвенції про тимчасове ввезення товарів та Рамкових стандартів безпеки СОТ.
Депутат повідомив, що сьогодні митні процедури відносно ватажного потягу в країнах Євросоюзу тривають 30 хвилин, тоді як в Україні цей час сягає близько 1,5 години. Таким чином, вважають автори проекту, проблема прискорення митних процедур є невід’ємною частиною наближення України до стандартів Євросоюзу і необхідною умовою для полегшення ведення бізнесу.
Автори проекту планують винести його на обговорення, у зв’язку з чим, депутат закликав представників бізнесу та органи державної влади активно брати участь у роботі над даним законопроектом. Він відзначив, що законопроект зареєстрований 16 липня цього року, а це означає, що проект потрапляє до порядку денного на наступну сесію, і висловив надію, що до кінця 2008 року проект пройде перше читання, а в першому півріччі 2009 року з’явиться можливість ухвалити новий Митний кодекс.