Епідемія туберкульозу в Україні, що розпочалася в 1995 році, на сьогодні перебуває в активній стадії та характеризується подальшим збільшенням нових випадків і рівнів захворюваності на туберкульоз.
Такий висновок міститься в дослідженні "Системний огляд проблем ризиків і профілактики туберкульозу на робочому місці", яке провели експерти Інституту медицини праці Академії медичних наук України на замовлення Міжнародної організації праці.
Дослідники зазначають, що на туберкульоз в Україні в 2,4 рази частіше хворіють чоловіки, ніж жінки.
При цьому максимум захворюваності на туберкульоз спостерігається серед чоловіків віком від 25 до 54 років (71,5% від загальної кількості), а серед жінок – від 25 до 44 років (46,4%).
Серед соціальних груп населення найбільш схильні до захворювання особи без постійного місця проживання, безробітні, засуджені, які перебувають у місцях позбавлення волі, особи, які повернулися з місць ув’язнення, медпрацівники протитуберкульозних закладів й інші медпрацівники.
Серед професійних груп із підвищеною небезпекою інфікування мікобактеріями туберкульозу є медпрацівники, працівники клінічних лабораторій, працівники ритуальних служб, служб порятунку, правоохоронних органів і виправних закладів, соціальних служб, системи освіти, комунальних послуг, держуправління.
Крім того, на таку небезпеку наражаються працівники пасажирського транспорту, сільського та лісового господарства, мисливці, працівники зоопарків і ветеринари, працівники добувної промисловості, працівники мігранти та працівники сфери громадського харчування, військовослужбовці.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна