«Київводоканал» побоюється погіршення якості питної води через масову загибель риби в Дніпрі й Десні. />
Про це ГолосUA повідомили у прес-службі компанії.
У «Київводоканалі» зазначили, що нинішні кліматичні умови спричинили формування на водоймах товстого шару льоду, що ускладнює проникнення у воду кисню, необхідного для риби й річкового планктону.
«За таких умов в середині лютого вже спостерігається масове вимирання риби в руслі Дніпра й Десни вище київського водозабору. Це неминуче призведе до погіршення якості джерел водопостачання», — сказано в повідомленні.
«Київводоканал» підкреслює, що Дніпровська й Деснянська водоочисні станції не здійснюють дезодорацію води, тобто нейтралізацію невластивих запахів.
За даними компанії, заходом для запобігання загибелі риби могло б стати очищення верхнього шару льоду на водоймах, що є компетенцією служб Міністерства з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. «Але на сьогоднішній день ніяких кроків і запобігання екологічному нещастю почато не було. По суті, загублено час на порятунок риби», — говориться в повідомленні.
Єдиним способом запобігти погіршенню якості питної води є застосування спеціальних коагулянтів, флокулянтів і сорбентів.
У зв’язку із цим «Київводоканал» просить Київську міську державну адміністрацію негайно виділити з міського бюджету 47,16 млн. гривень для закупівлі необхідних коагулянтів, активованого вугілля й устаткування для їхнього дозування.