ГолосUA
14:17 12/05/2010

Не використовувати ГМО — це те саме, що не використовувати автомобілі, бо вони шкідливіші за коней — експерт

Україна практично не використовує нові технології для розвитку сільського господарства.

Про це сказав у коментарі кореспонденту ГолосUA експерт з питань АПК Володимир Коновальчук.

“Великою перешкодою для розвитку сільгоспвиробництва є те, що в Україну дуже тяжко заходять нові технології. Наприклад, якщо ви є фермером або виробником, досить дорого обійдеться і досить багато часу займе завезти сюди нове обладнання, насіння або технології”, — сказав він.

За словами фахівця, це пов’язано з недосконалими законами та складними митними процедурами.

“У нас, порівняно, наприклад, зі Сполученими Штатами, набагато вищі затрати на митницю, яка у порівнянні з розвиненими країнами, працює дуже погано. Це займає багато часу, дорого, кожен раз це перевірка на витривалість. А коли на ринок або не заходять, або потрапляють з великими перешкодами нові технології, то, звичайно, будуть певні проблеми з розвитком сектору”, — підкреслив він.

На думку В. Коновальчука, затримує розвиток сільського господарства й ситуація з ГМО. “Можу сказати, що фермери у Сполучених Штатах, якби вони не могли сіяти ГМО, то майже нічого б не заробляли. А Україна просто не має конкретного нормального законодавства щодо цього питання. Тому виробники, які хочуть завезти ГМО-насіння, не можуть цього зробити, бо американці нам його не продають, побоюючись певних санкцій проти себе. На мою думку, не використовувати ГМО — це те саме, що не використовувати автомобілі, бо вони шкідливіші за коней. Це нова технологія, за рахунок якої зараз розвивається сільське господарство у розвинених країнах”, — висловився він.

Нагадаємо, в Україну офіційно заборонено ввозити генно-модифікований посівний матеріал. Однак Законом не передбачено навіть адміністративної відповідальності за вирощування трансгенів. Нині польові дослідження офіційно не провадяться, однак, на думку фахівців та екологів, частина ГМ посівного матеріалу картоплі та сої потрапила до селян і успішно культивується.

І. Носальська />  

Читайте также по теме