Під час виборчої кампанії кандидат у віце-президенти США Джо Байден якось зазначив, що як тільки Барак Обаму офіційно займе посаду президента США — світові лідери намагатимуться випробувати його протягом перших шести місяців діяльності.
Втім, чекати довелося ще менше, — пише газета The Financial Times. Вже минулої середи заява Президента Росії Дмитра Медведєва про розміщення ракетного комплексу “ Іскандер” неподалік від території території Польщі та Чехії стала першим своєрідним "привітанням" Обами із перемогою на виборах.
У цій ситуації колумніст британського видання Гідеон Pахман побачив певну аналогію із 60-ми роками минулого століття, коли в США до влади прийшов Джон Ф.Кеннеді і якому майже одразу довелося мати справу із наміром СРСР розмістити свої ракети на Кубі. Цей інцидент більш відомий у міжнародній історії як карибська криза. />
Тим не менше, зазначає автор статті, польська ракетна криза не зможе зрівнятися за будь-яких обставин із карибською. По-перше, Обама офіційно стане президентом у січні 2009 і до того часу конфлікт може бути залагоджений, і навіть, можливо, Америка звикнеться з ідеєю розміщення ракет у Калінінграді. Крім того, та обставина, що ракети будуть встановлені саме на російській території, також суттєво відрізняє сьогоднішній день від 1962 року, коли Микита Хрущов розташовував їх на території Куби.
На думку автора, росіяни знову прорахувалися, адже, навіть незважаючи на дебати всередині Демократичної партії США щодо реальної необхідності програми ПРО у Європі, після заяви Дмитра Медведєва не існує шляхy назад. Справні ж дебати, вважає Гідеон Рахман, у Демократичній партії ще попереду, коли буде визначатися необхідність розташування натовських військ на території Балтики виникне проблема зробити і без того складні відносини із Росією ще більш складними.