Туберкульоз в Україні — невиліковна епідемія, від якої помирають частіше і страшніше, ніж від СНІДу. Однією з головних причин цього є бездіяльність державних чиновників. Журналісти, які побували в одному зі столичних туберкульозних диспансерів, побачили грибок на стінах, антисанітарію, брудні простирадла і оголені електричні дроти.
Хворих з відкритою формою туберкульозу, в яких вже гниють кістки, лікують тільки від сухот. Від них тим стає ще гірше, і хворі пачками викидають таблетки з вікон.
Для хворих, які не не ходять, інвалідних візків у закладі не передбачено.
Вхід і вихід з тубдиспансеру вільний для всіх бажаючих. Хворі з відкритою формою туберкульозу без перепон виходять в місто, зливаються з натовпом, скуповуються в магазині, їздять в громадському транспорті. І в будь-який момент можуть заразити кожного.
Крім пляшок з-під горілки журналісти побачили під вікнами лікарняного закладу шприци і пластикові стаканчики з залишками наркотиків. Хворі варять їх і вживають прямо тут.
Проте, наприклад, у німецький лікарні, яку теж відвідали журналісти, — чистенькі палати, багате харчування, великий вибір препаратів. В берлінській клініці легеневих захворювань — хворих на сухоти всьго восьмеро. Їх так мало не тому що ліжок не вистачає, а тому що в Європі на цю хворобу вже майже не хворіють.
Відкриту форму туберкульозу тут виліковують за 5 тижднів. Повне зцілення від, по українським міркам, смертельної хвороби — за півроку. В цій клініці від туберкульозу вже багато років ніхто не помирав. За рік в Берліні фіксується близько 250 нових випадків зараження сухотами.
Проте в Києві захворюють дві з половиною тисячі щорічно.
Головний фтизіатор столиці Василь Петренко не дивується нашим розповідям про жахи туберкульозних клінік столиці. Він все знає, і про ліки які викидаються з вікон, і про грибок на стінах і про паління і випивання в палатах, і про вільне пересування хворих.
«Нажаль ми не можемо силою втримати хворих. Тому що ні охорони нічого. Хоча це не можна, так», — відзначає Петренко.
Головний фтизіатр столиці знає навіть про те, що в київських тубдиспансерів — хворі підліковуються тяжкими наркотиками. А смертельне зілля готують просто в палатах. А міліція хоч і хоробро бореться з наркопритонами, але дуже боїться туберкульозу.
Нагадаємо, в Україні понад півтисячі медиків щороку заражаються сухотами.
За матеріалами: ТСН