За даними Департаменту сімейної та ґендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту у більш як 50% українських домогосподарствах — главами родин є жінки.
Це рівною мірою стосується і міських і сільських домогосподарств. Як показує статистика, кількість домогосподарств України у 2010 році становить 17 050 тисяч. У міських поселеннях проживають 69% домогосподарств, з них у великих містах (з чисельністю населення 100 тисяч осіб і більше) – 43%, у малих – 26%, у сільській місцевості – 31%.
У третині українських домогосподарств головують чоловіки у віці 30–59 років. Кожне четверте домогосподарство очолюють жінки у віці 55 років і старші, кожне п’яте – жінки у віці 30–54 років, у 14% домогосподарств – власниками є чоловіки у віці 60 років і старші. Особи у віці 18–29 років головують у кожному десятому домогосподарстві. Частка домогосподарств, які очолюють особи пенсійного віку, на селі суттєво вища ніж у містах (49% проти 37%).
Найбільш поширеними в Україні залишаються домогосподарства з двох осіб (29,1%). Багаточисельні домогосподарства (з п’яти і більше осіб) залишаються характерними для сільської місцевості: де їх значно більше, ніж у місті : 14% проти 6% . Великий відсоток домогосподарств, де більше чотирьох — п’яти осіб зафіксований в західних областях – у Закарпатській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській та Рівненській областях (50–32%).
І. Тимошенко