ГолосUA
10:00 23/03/2010

У Києві закінчуються реагенти для очищення талої води

У Києві закінчуються хімічні реагенти для очищення талої річкової води, яка потім потрапляє до домівок мешканців столиці.

Показники київської водопровідної води знаходяться на критичній позначці через накопичення брудної води у річках.

Брудний сніг, гнилі водорості і мертва риба у Київському водосховищі якості дніпровської води, не поліпшують. Щороку під час паводку зростає вміст марганцю і заліза. Але цьогоріч через товщину криги і відсутність кисню ці показники фактично на межі критичних.

Якщо вміст заліза 0,1 в такий нормальний період, то на період паводку дозволяється в межах державного стандарту підвищувати його за погодженням з державною санепідслужбою до 0,3 мг на літр. 3.21. + 8.37. марганець сьогодні відповідно 0,34 – 0,35, до 0,4 при нормативі 0,5 міліграма на літр. 8.47.

Зазвичай, санепідемстанція радить водоканалу чистити паводкову воду ретельніше. Але там нині працюють у режимі суворої економії – реагенти, якими очищують воду, закінчуються.

Поки заяву розглядають, сонце і криголами потроху додають Дніпру кисню. Водоканал поки що рятується чистішою водою з Десни, яку змішують з дніпровською.

Деснянську воду зазвичай споживають на лівому березі столиці, але чиновники запевняють — за потреби станція зможе забезпечити нею і весь Київ.

У доповіді ООН з нагоди Всесвітнього дня води сказано, що брудна вода вбиває більше людей, ніж війни та інші форми насильства, разом узяті. Наступна цифра вражає — майже два мільйони дітей до 5 років помирають саме від хвороб, пов’язаних із поганою якістю води. Тобто, одна дитина — кожні 20 секунд.

Нагадаємо, на сьогодні загроза підтоплення існує в 13-ти областях України та Києві. Про це повідомив міністр України з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич.

Ускладнити ситуацію може велика кількість опадів найближчими тижнями — дощі, які спадуть на сніг.

За матеріалами: ТСН  />  

Читайте также по теме