У найближчі 10 років, при збереженні існуючих соціально-економічних умов, захворюваність на туберкульоз в Україні може збільшитись в 1,5 рази, а смертність — в 1,7 разів.
Про це заявив голова правління Фундації "Громадський рух "Українці проти туберкульозу" Віталій Руденко на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA
За його даними, такий прогноз був розроблений фахівцями Національного інституту педіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського.
“При соціально-економічних умовах, гірших ніж сьогодні, захворюваність туберкульозом через 10 років може збільшитись в 2 рази, а смертність в 2,5. Натомість, якщо ці умови покращаться, то захворюваність хоч і може збільшитись на 5-10%, але смертність може зменшитись на 10%”, — пояснив він.
Експерт запевнив, що всі практики і наукові наголосили на взаємозв'язку впливу рівнів життя на показники захворюваності на туберкульоз та смертність від цієї хвороби.
Разом з тим, як зазначив В. Руденко, значення має і географічне положення України. “Зокрема, російські вчені зазначили, що чим нижчий рівень життя в європейських країнах та чим більша їх територіальна наближеність до Азії, тим більша у них поширеність туберкульозу”, — заявив він.
На переконання громадського діяча, ці дослідження підтверджують те, що успішне подолання епідемії туберкульозу в країні лише на 15-20% залежить від медичної складової.
Решта, залежать від того, як в державі вирішуються економічні та соціальні проблеми.
В цьому контексті експерт зазначив, що на сьогодні загальне фінансування протитуберкульозних програм в Україні складає по окремих регіонах лише 30-35% від загальної потреби, а медичні заклади забезпечені усіх необхідним для лікування туберкульозу лише на 15%.
А. Береза