Орієнтовні строки вступу України до ЄС — 2020 рік.
Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA висловив науковий співробітник Інституту ім. Кеннана, політолог-міжнародник Геннадій Друзенко.
«На сьогодні це є позиція, яку проголошує Президент, і головним чином міністр закордонних справ. Однак, нещодавно у ВР за проект постанови, яка закликала Президента подати заяву на вступ до ЄС, а це запускає юридичний механізм передвступного партнерства чи підготовки до вступу, підтримали лише 60 депутатів. Тобто, тут є певна невідповідність декларацій глави держави та позицій його фракції, яка на сьогодні є домінуючою в Верховній Раді, щоб проводити будь-які рішення», — пояснив політолог.
На думку Г. Друзенка, «в довгій перспективі Україна безумовно має (перспективи вступу — ред.), оскільки, ми бачимо, що ЄС тільки розширявся, іноді більше, іноді менше, інше питання, що це очевидно, навіть, не 2015 рік, а реалістичні прогнози — Україна має орієнтуватись на 2020 рік. Але з цього треба починати, бо чим раніше починаеш, тим раніше починається відлік конкретного, складного механізму передвступних перемовин».
«Тому ми бачимо певний зазор між деклараціями і юридичними механізмами, які мають забезпечити втілення в життя», — додав політолог.
Нагадаємо, 8 жовтня Президент України Віктор Янукович наголосив європейській спільноті, що Україна ніколи не відмовиться від європейських амбіцій.
Нещодавно директор Американського інституту в Україні Ентоні Т. Салвія заявив, що ЄС не готовий приймати до своїх лав нових членів.