В Україні офіційно працює 82% пляжів — 738 з 902 наявних.
Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.
Усього в Україні відпочинок дозволено на 692 морському та 46 річковому пляжах.
В поточному оздоровчому сезоні має діяти всього 902 пляжі та рекреаційні зони у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 847 морських (93,9 %) і 55 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.
За якістю морської і річкової води постійно проводиться лабораторний контроль. 5,9 % (25) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні приходиться на річкову воду — 10,4 % із 67 досліджених проб (морська вода — 4,8 % із 352).
У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином.
В Автономній Республіці Крим всього нараховується 338 пляжів. Працювало 316 пляжів, решта — не відкриті, не мають на даний час дозвільних документів. Закрито 4 пляжі: 1- у м. Судаку (пляж санаторію ВВС), у селах Рибачому, Малореченському, Сонячногірському в районі м. Алушта (загально-селищні пляжі). Залишаються закритими 4 пляжі у м. Ялта (пляжі "Готель "Ореанда", "Приморський", "Боулінг-лето" ТОВ "Центр Інвест", туристично-оздоровчої компанії "Левант") як превентивний захід через невідповідність води стандартам у річній воді, яка тече до моря. Купання на них заборонено.
У Донецькій області на цей період працює 18 пляжів, з них 10 — морських. Решта пляжів залишається не відкритими через оформлення дозвільних документів. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 1 пробі морської води з пляжу "Готель "Турист" у м. Маріуполь, який не відкривався.
У Запорізькій області з 332 пляжів (316 морських і 16 річкових) за звітний період працювало 253 (76,2 %) пляжі, з них 237 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 49 проб води (37 морської і 12 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 2 пробах річкової води з рекреаційної зони Комунарського району м. Запоріжжя на р. Дніпро (пляжі санаторію "Волна" і санаторію-профілакторію "Джаз"). Наразі пляжі знаходяться під наглядом санепідслужби.
У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 9 пляжів (6 морських і 3 річкових). За звітний період працювало 7 пляжів, з них 6 морських та 1 річковий. Залишається закритим пляж у м. Первомайськ та закрито пляж у м. Миколаїв (через невідповідність води стандартам). Досліджено 13 проб води. Відхилення від стандарту виявлено у 3 пробах річкової води — з міського пляжу м. Первомайськ, з пляжу "Стрілка" у м. Миколаїв.
В Одеській області з 21-го діючого пляжу за звітний період працюють 19 морських пляжів в місті Одеса та приморських районів. Закрито 2 пляжі: морський пляж — "Чорноморка" у Одесі та 1 річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу) та 2 пляжі: "Куротний" та "Золотий берег" у Одесі через невідповідність води стандартам.
У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 158 пляжів (145 морських і 13 річкових). Працює 110 пляжів (100 морських та 10 річкових), решта не мають дозвільних документів на відкриття.
У м. Севастополь працюють 6 пляжів (4 пляжі та 2 зони рекреації "Любимівка", "Золотий пляж" у Балаклаві). Закрито 2 пляжі — "Омега" (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу), "Хрустальный" (через невідповідність води стандартам).
У м. Київ на цей період працюють 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро. 7 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Офіційно відкрито 4 пляжі — "Дитячий" у Гідропарку Дніпровського району, "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району, "Райдуга" і "Тельбін" на озерах у Дніпровському районі. Закрито 1 пляж "Сонячний" на озері "Сонячне" у Дарницькому районі через невідповідність води стандартам.
/>