Вперше за багато років держава може продемонструвати позитивні результати своєї роботи, адже незважаючи на збереження епідемії в країні, протягом останніх років медики змогли зупинити зростання поширення туберкульозу та домоглися зменшення смертності від цієї хвороби.
Про це йшлося на сьогонішній конференції в Комітеті з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам, повідомили у прес-службі МОЗ.
"Чи означає це, що пора святкувати перемогу? Однозначно, ні. Але лікарі дають сигнал керівництву держави, суспільству, що дотримання тієї стратегії, яка застосовувалась останні роки, збереження належного фінансування, співпраця держави й соціально відповідального бізнесу, єдина політика на центральному та місцевому рівнях у питанні подолання туберкульозу дасть змогу найближчим часом не лише зупинити зростання захворювання, а й подолати епідемію", — наголосила голова Комітету Світлана Черенько.
На національному, обласному та місцевому рівнях із відповідних бюджетів фінансується проведення безоплатної профілактики, діагностики та лікування туберкульозу. Розроблені та впроваджені Клінічні протоколи надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та хіміорезистентний туберкульоз, які відповідають міжнародним стандартам.
У 2009 році на виконання заходів Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз було виділено 535 млн 527,38 тис. грн, у тому числі 140 780,80 тис. грн із Держбюджету, 384 516,61 тис. грн — із місцевого та 10 229,97 тис. грн — із інших джерел.
Протягом виконання Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-2011 роки в Україні проводилась розбудова лабораторної мережі з діагностики туберкульозу із закупівлею необхідного сучасного обладнання за рахунок позики Світового банку, коштів Держбюджету.
За цей період на розбудову лабораторної мережі було виділено із Державного бюджету 54 млн грн.