Служба зовнішньої розвідки України передала до Українського інституту національної пам’яті та Музею Гетьманства унікальні архівні документи, що відображають життя і діяльність гетьмана П. Скоропадського. Це електрона версія архіву, що складається з 2000 документів на 4000 аркушах, яка надана у двох екземплярах, а також кілька оригінальних листів гетьмана Скоропадського і фотографії, що поповнять експозицію в Музеї Гетьманства.
Документи потрапили до МДБ СРСР після капітуляції нацистської Німеччини у 1945 р, а в 1946-1947 рр. – до МДБ УРСР. Всього налічується 2247 документів, більшість з яких є оригінальними і написані українською мовою. Представники Українського інституту національної пам’яті сподіваються, що цей архів допоможе у дослідженні постаті гетьмана Скоропадського та його державницької діяльності за кордоном. Для науковців найбільшу цінність становлять оригінальні листи гетьмана П. Скоропадського до сина Данила та представників "Союзу Гетьманців Державників" у різних країнах світу. Дотепер більшість з зазначених документів були засекреченими і недоступними для дослідників.
Директор Музею гетьманства Галина Ярова розповіла, що Музей вже кілька років має тісні зв’язки із дочкою П. Скоропадського — Оленою Павлівною, яка подарувала чимало особистих речей свого батька і сімейних реліквій, що стали окрасою музейної експозиції. „Але ці документи, — підкреслила директор музею, — розкривають нові сторінки з життя та діяльності цього видатного українського діяча і дозволять нам по-новому подивитися на цю постать, яка викликала неоднозначні оцінки, як у його сучасників, так і у наступних поколінь українців.”
І.Тимошенко