Україна має сприяти встановленню гендерної рівності задля процвітання економіки.
На цьому наголосили учасники круглого столу "Європейські стандарти трудової політки: Найкращий роботодавець року", — передав кореспондент ГолосUA.
"Загалом проблема гендерної рівності торкається не тільки України: в жодній державі, навіть європейській чи в США, не вдалося повністю ліквідувати проблеми гендерної дискримінації. Жінкам, як і раніше, продовжуть платити менше за чоловіків, а близько 799 млн представниць прекрасної статі отримують за свою роботу лише 1 доллар 25 центів на день", — зазначив національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця.
Водночас інший учасник круглого столу — керівник відділу належного управління та демократизації Міхаель Фьогеле — підкреслив, що попри те, що гендерна рівність в Україні поки що перебуває не в найкращому стані, в деяких європейських державах розрив між зарплатою для жінки і чоловіка за аналогічну роботу становить 25% — близький до українського показник.
"В таких державах-членах ЄС, як Австрії та Естонії розрив між зарплатою для жінки і чоловіка за аналогічну роботу продовжує становити близько 25%. Це не значить, що Україна може розслабитися і вказати, що відповідний показник в її державі такий самий як в деяких країнах ЄС. Навпаки Україні слід прагнути якомога більше сприяти встановленню гендерної рівності, адже, як показує практика багатьох західних держав, присутність представниць прекрасної статі в компаніях, урядах тощо суттєво покращують фінансовий стан економіки в цілому", — наголосив Фьогеле.
Л.Дубенко />